Těšte se i z maličkostí

Je velmi těžká doba a skutečně nikdo to nemá lehké. Vždy je ale hrozně důležité vidět svět z druhé strany, ne pouze z jedné, z té horší. Každý to určitě dokáže, nicméně je to důležité nacvičit, nepůjde to hned ale velmi pomalu.

Každý z vás by se měl těšit i z malých věcí. Pokud je pondělí, práce je nad hlavu, celý týden před vámi, zkuste se zamyslet na co nejpříjemnější věc co vás čeká o víkendu například. Co budete dělat v pátek večer, celý víkend volna, výletů, procházek, kulturní zábavy. Nikdy nedopusťte aby vás problém dostal do stavu který vidíte pouze černě.

Při spoustě knih které jsem pročetl, mne zaujala jedna věta a to že „každý problém má v sobě zárodek řešení“. A je to skutečně tak. Tím že se naučíte na problém podívat i z druhé strany, objevíte řešení problému. Určitě to nebude hned, ani druhý den ale časem na něj přijdete pokud budete pátrat. Snažte se proto nelámat hůl nad problémem ale bojujte jak to jen jde.

Vždy ale existuje problém a problém a pro někoho může být problém že odsunuli denní oblíbený seriál kvůli fotbalu až na zítra. Nastane-li ale nepříjemná situace, vždy se ji snažte vidět z obou stran. Zároveň se radujte co bude následovat. Už se vidíte na konci týdne, jen 4 dny a je to, je víkend. Zachovat si čistou hlavu dá skutečně práci, ne každý to zvládne. Ne že by nechtěl, ne že by se nesnažil ale jednoduše proto, že je to náročné jak psychicky tak časově. Vůle to vzdát přichází velmi rychle, ale pokud skutečně zabojujete, nevzdáte se i když to bude těžké, vyhrajete.

A právě radovat se z maličkostí je jedna z věcí která vám může pomoci. Důležité je každopádně podpora rodiny, poté kamarádů.

Nespoléhejte se ovšem vždy na druhé a zkuste to sami. Jak se říká, „co tě nezabije, to tě posílí“. Stane se z vás silná osoba, která bude připravena na horší problémy a ty drobné už nebudete tak vnímat jako na začátku.