Buďte kreativní – vše si zapisujte

V minulém díle jsme se podívali na to, jak je důležité být odlišný. Nikoliv jiný, zvláštní nebo podivný ale být lepší.

Proto pokud chcete ať pro práci být kreativní a stále vás napadají nové a nové myšlenky a nápady, je důležité si to zapisovat. Budete brouzdat po internetu a najednou narazíte na pěkný vzhled stránek. Bylo by dobré si to určitě někam poznamenat pro inspiraci. Zítra už určitě nebudete vědět který z těch procházených webů to bylo.

Nebo půjdete po ulici a najednou dostanete myšlenku jak to zlepšit, jak tomu dát větší šmrnc a elán. Nemusí jít vyloženě o vzhled stránek, nápad na cokoliv vás může přepadnout kdykoliv a je určitě dobré si to zapsat. Papír a tužku pokud máte je nejjednodušší, ale co když zrovna tužku nemáte. Navíc papírky se snadno ztratí, vyhodí a je to jako by jste si nic nenapsali.

Podíváme se na možnosti které máme na PC a telefonech. Pokud ještě z těchto služeb žádnou neznáte a nemáte, určitě změníte názor že je to kvalitnější způsob zapisování svých nápadů a úkolů.

Evernote:

Evernote je velmi mocný a schopný nástroj který dokáže automaticky synchronizovat zapsané texty obousměrně a to ať používáte webovou aplikaci, windows nebo mobilní telefon se systémem android a další. Dokáže navíc k úkolům přidávat fotografie pořízené mobilem nebo vložením s PC. Navíc díky různým rozšířením můžete obrázek upravovat, psát do obrázku nebo zvýrazňovat důležité prvky. Ať už úkol napíšete do windows aplikace, nebo přes webové rozhraní, vše se automaticky spáruje. Úkoly tak budete mít k dispozici všude. PC, mobil, tablet.

Rememberthemilk:

Další a schopný zapisovač poznámek, který lze jako u Evernote třídit do složek. Můžete být upozorněni emailem na úkol v daný čas, využívat a zapisovat si úkoly z mobilu na aplikacích andorid, propojit s google emailem, outlookem nebo navzájem spárovat s Evernote. Velká výhoda je právě zapisovat si poznámky odkudkoliv. Můžete přicházet přímo přes webové rozhraní v telefonu nebo si odeslat email do systému který daný text zařadí na server a do vašeho účtu.

Poté co přijdete domů, už budete mít v těchto službách vše co jste si zapsali a poslali. Bez žádných složitých papírků a bloků. Služby jsou zdarma, některé funkce jsou za poplatek ale pro běžné používání jsou plně dostačující. Už přes 2 roky je používám k plné spokojenosti a mohu je určitě doporučit.

 

Každopádně existuje desítky a desítky takových služeb. Ty pro vás mohou být přehlednější, obsahovat funkce které zrovna chcete ale pro začátek je to dostačující zápisník ať jste kdykoliv.