Poslouchejte šum

Pracovat na pc je dnes docela běžné, ovšem pokud se staráte o důležité věci a je potřeba zvýšené pečlivosti, okolní hluk, kolegové, rádio či hudba koncentraci moc nepomáhá. Je potřeba se zaměřit pouze na vaší činnost a té se maximálně věnovat.

Ne každý dokáže pracovat v okolí které je hlučné nebo kvůli pracovníkům velmi nepřizpůsobivé. Tento článek by mohl pomoci pokud máte možnost poslouchat přes sluchátka v práci a přístup na internet.

A proč je vůbec poslouchání šumu nebo jiných generátorů šumů dobré? V první řadě jde o koncentraci kterou člověk u práce vyžaduje, dále generátor šumu dokáže velmi rychle potlačit okolní zvuky a do několika desítek sekund zapomenete že vůbec něco posloucháte.
Poslouchání se stane přirozené. Na výběr můžete šum dle barvy, poslouchat déšť, nebo si poslechnout generátor zvuku z kavárny, jako rozhovory lidí, cinkání lžiček.

1) Generátor šumu číslo jedna – šum dle barev

  • Na stránce playnoise.com si můžete vybrat ze tří druhů šumu a to – bílý, růžový a hnědý. K dispozici je samozřejmě regulátor hlasitosti.

2) Generáror šumu  čísla dva – poslouchání deště

  • Na stránce http://raining.fm/ si můžete zvyšovat nebo snižovat intenzitu deště. Přidejte si například bouřku, která občas vloží úder blesku. Nebo ještě další stupeň hromů. Všechny 3 varianty lze jednotlivě vypnout a zvýšit nebo snížit hlasitost jak je potřeba.

3) Generáror šumu  čísla tři – hluk kaváry

  • Webová stránka http://coffitivity.com/  dokáže navodit dojem, že sedíte ve skutečné kavárně. Konverzace mezi lidmi je nízká, takže není slyšet co si přímo povídají, občas tam cinkne nějaká ta lžička, za chvíli uslyšíte jak někdo přichází nebo zase odchází. Vrzání židlí a podobně.

 

Určitě si to vyzkoušejte. Nemusí se jednat jen o poslouchání v práci. Zkuste si to například doma při brouzdání internetu. Sami uvidíte že za chvíli vám skutečně nepřijde že to jen ze sluchátek ale jako v reálném světě.