Zakládáme eshop – prodej přes velkoobchod

V dřívějších článcích jsme si představili základní představení co obnáší eshop, jaké jsou výhody a nevýhody, se vším je nutné počítat.
Jaké máme možnosti, jestli open source (eshop zdarma) nebo pronájem (placené řešení). To vše je jistě nutné si uvědomit a mít naplánované. Tyto  rozhodnutí jsou trvalá, velmi špatně se eshop přenáší v pozdějších časech na jiné řešení. Jednak z důvodu url adres které si vyhledávače pamatují a jednak se tato změna může velmi prodražit. Export (vytažení) všeho z eshopu a následný import (nahrání) do jiného eshopu musí provádět odpovědný člověk který celé záležitostí rozumí. Přesně ví co je potřeba pro bezproblémový přechod, s minimálním rozdílem pro vyhledávače. Pokud tomu nerozumíte, je důležité si najít někoho kdo problematice rozumí a dokáže předejít všem budoucím následkům bez postihu vyhledávačů, jako například jiné url adresy, chyby 404 atd.

To nejdůležitější ovšem bude prodej zboží. Co prodávat, co nabízet a kde tyto položky vzít? Jsou dvě možnosti. Nákup za vlastní prostředky a vystavení do eshopu, nebo import (nahrání) do eshopu od velkoobchodu či prodejce.

V této části se podíváme na druhou možnost které je jistě pro mnohé prodejce zajímavější a nepřináší žádné počáteční vklady.

Jedná se tedy o nahrání produktů od dodavatele nebo velkoobchodu do vašeho eshopu přes speciální soubor který se nazývá XML feed. Tento soubor je export všech produktů které prodejce nabízí a které si můžete nahrát do vašeho eshopu přes script (program v php). Vždy v reálném čase, navíc automaticky aktualizován pomocí cronu (automatické spuštění) pro aktuální stažení produktů. Import dokáže stáhnout vše od názvu, popisku, obrázku, ceny, kategorie a dalších potřebných věcí.

V tomto importu je skutečně velká příležitost pro většinu začínajících prodejců kteří nechtějí vkládat vlastní finance pro nákup zboží do eshopů. Import proběhne do 5 minut a najednou máte v eshopu nahrány veškeré produkty od prodejce které stačí propagovat. Tisíce pložek ve vašem eshopu za pár minut bez jediné práce!

Jako vhodný začátek můžeme doporučit šperky z oceli z webové stránky www.eshop-sperku.cz či www.pandino.cz. Zcela zdarma poskytnou pravidelně aktualizovaný XML soubor pro nahrání souborů do vašeho eshopu. Jediná podmínka je nechat si jednorázově vytvořit script který bude zpracovávat data od dodavatele pro pravidelný import. Denně tak budete mít aktuální nabídku produktů na vašem eshopu bez jediného zásahu uživatele. Vše zcela automaticky.

Případně koupit již hotové řešení pro eshop na stránce můžete zde www.sperky-velkoobchod.eu. Neleznete zde hotové a odladěné scripty pro založení eshopu. Nabídka se neustále rozšiřuje. Jednak v dodavatelích tak v možnostech importovaných eshopů pro které je možné nahrát script a okamžitě prodávat.

Zakoupit script je jediná finanční položka kterou zaplatíte ve vašem úspěšném podnikání v úplném počátku. Naskladnit produkty může stát i 100 000 Kč pro rozšíření sortimentu. Orientačně se tyto programátorské práce  počítají kolem 2500 – 5000 Kč za hotové vytvoření importu do vašeho eshopu. Vždy ovšem dbejte na reference a zkušenosti programátora. Nízká nesmí být rozhodující prvek pro výběr zakázky. Je důležité si uvědomit že je to investice dlouhodobá a kvalitní program ušetří v budoucnu spousty hodin úprav. V konečném důsledku se i může prodražit pokud nebude dle představ a bude nutné program upravovat.

Pokud potřebujete poradit, napište nám. Rádi poskytneme rady a informace pro start podnikání.