Všechno zlé je pro něco dobré

Jistě každý z vás má své dobré i špatné dny. Ty dobré se každopádně snášejí mnohem lépe než ty špatné, to mi dá každý za pravdu. Pokud je dobrý den, vše se daří, na co sáhnete to se podaří, přicházejí dobré zprávy, máte dobrou náladu, den jak z pohádky.

Naopak špatný den který také občas přijde přináší špatné zprávy, pochmurnou náladu a celkově se necítí ve své kůži. Bohužel i tyto dny je nutné přežít ale nic netrvá věčně. Za mraky přichází slunce které opět přinese do celého těla energii a štěstí.

Uvažovali jste ovšem někdy nad tím, že „zlé, je pro něco dobré“? Na tuto problematiku je potřeba se dívat úplně z jiného hlediska a s pořádným nadhledem, jelikož vyžaduje chladnou hlavu a trpělivost. Jistě se i vám někdy stalo že jste někdy něco velice chtěli ale ono to nevyšlo, ovšem později přišla mnohem lepší zpráva nebo nabídka. Nebylo to potom mnohem lepší a radostnější? Najednou jste dosáhli lepších výsledků než jste vůbec předpokládali i když jste jistě nad vším zlomili hůl.

Je ovšem neuvěřitelně těžké se na vše dívat z dobré strany a vnímat to pozitivně když o něco bojujete nebo si to vší silou přání přejete. Přání se nesplní a je tu špatný den. „Moc jsem to chtěl, ale nevyšlo to“, „to se může stát jen mně, ostatním to vyšlo“, „to mi asi není souzeno, to není pro mne“.

Zkuste se vrátit zpětně a podívat se to z jiného hlediska. Jistě přišla lepší nabídka, lepší zpráva, lepší přání než jste původně sami chtěli.

Může se ovšem stát, že to nevyjde a nabídne se vám horší situace než jste očekávali. Tak kde potom je to lepší, to které má být v můj prospěch? Trpělivosti je skutečně potřeba, lepší práce, lepší partner, více peněz, více zdraví, spokojenou rodinu to vše co si přejete přijde. Jen je třeba chvíli vydržet.

Pokud i vám se stalo že jste nedosáhli svého, ale později přišlo něco mnohem zajímavějšího, napište svůj příběh do komentáře. Za každý příspěvek vám budeme velmi vděční  a jistě to i ostatním ukáže podstatu „všechno zlé= je pro něco dobré“.